UNIVERZITETNI ŠTUDIJSKI PROGRAM II. STOPNJE (2-letni magistrski program): Magisterij Psihoterapevtske znanosti

Kandidate izbirajo po naslednjem ključu: 

  1. Kdor je končal študijski program 1. bolonjske stopnje Psihoterapevtske znanosti.
  2. Kdor je končal študijski program 1. bolonjske stopnje z drugega sorodnega področja (tudi v tujini). Kandidat mora pred vpisom opraviti še s pravilnikom SFU Ljubljana določene študijske obveznosti iz akreditiranega programa prve stopnje psihoterapevtske znanosti.

Izredni študij: DA, šolnina: http://sfu-ljubljana.si/sl/sfu-ljubljana/cenik
Strokovni naslov diplomantov:  Magister/a psihoterapevtske znanosti oz. Magisterium in Psychotherapy Science.
Zaposlitev: Psihoterapevti se največkrat odločijo za izvajanje zasebne prakse, ki jo vodijo v okviru zavoda ali samostojnega podjetništva. Psihoterapevt se lahko zaposli v zdravstvenem domu, v bolnišnici, v zasebnih ali javnih socialnovarstvenih zavodih in drugih nevladnih organizacijah, kjer je v ospredju delo z ljudmi in so kompetence psihoterapevta dobrodošle oz. potrebne. Javni zavodi zaenkrat ne razpisujejo mest za psihoterapevte, saj poklic psihoterapevta v Sloveniji ni registriran. Poklic psihoterapevta lahko študenti samostojno opravljajo po končani 2. bolonjski stopnji študija Psihoterapevtske znanosti (oz. specialističnih študijev, če so izven SFU že pridobili VII. stopnjo izobrazbe po Uredbi).

UN ŠTUDIJSKI PROGRAM II. STOPNJE (2-letni magistrski program): Magisterij psihologije

Kandidate izbirajo po naslednjem ključu: 

  1. Končana 1. bolonjska stopnja Psihologije;
  2. zaključen drug študijski program 1. bolonjske stopnje sorodne smeri (pokrivanje predmetnikov predhodnega študija in 1. stopnje SFU Psihologije v vsaj 50 KT) in pred vpisom opravljene ostale študijske obveznosti, določene s SFU diferencialnim programom;
  3. končano izobraževanje 1. bolonjske stopnje psihologije v tujini oziroma primerljivo drugo izobraževanje (pogoji iz točke 2.).

Dodatni pogoji:

  • Motivacijsko pismo;
  • Sprejemni intervju/uvodni seminar.

Izredni študij: DA, šolnina: http://sfu-ljubljana.si/sl/sfu-ljubljana/cenik
Strokovni naslov diplomantov:  Master of Science (MSc)
Zaposlitev: Zaposlitvene možnosti za psihologe so široke. Ti se lahko zaposlijo v zdravstvu, šolstvu, gospodarstvu, socialnem varstvu (centri za socialno delo), zasebnih ali javnih socialnovarstvenih zavodih. Poklic psihologa lahko študenti opravljajo po končani 2. bolonjski stopnji študija Psihologije.

Več informacij na spletni strani SFU Ljubljana.

Neža Đorđić, Fakulteta za psihoterapevtsko znanost Univerze Sigmunda Freuda v Ljubljani, program: Psihoterapevtska znanost

»Podiplomski študij je veliko bolj poglobljen, usmerjen, podroben, bogat z informacijami in znanjem, ki koristi pri kasnejšem delu s klienti. Poteka po shemi izrednega študija ob koncih tedna (petek 16:00 – 20:00, sobota 9:00 – 18:00 in z občasnimi dodatnimi termini med tednom popoldne) v okviru predavanj, vaj, seminarjev in projektnega dela. Študiramo predvsem iz znanstvenih člankov, knjig in skript, ki jih predlaga profesor ter iz lastnih zapiskov. Navadno je navedena obvezna literatura za izpit ter priporočljivo gradivo za poglobljeno znanje. Najtežji so predmeti, ki vključujejo metodologijo (kvalitativno in kvantitativno raziskovanje, primerjalno psihoterapevtsko raziskovanje, znanstveno delo), saj zahtevajo izjemno natančnost in posvečenost predmetu, da lahko raziskovanje sploh izvedeš tako, kot je potrebno. Predmeti, kot so Splošna psihopatologija, Spolne motnje, Nevrobiologija itd., so takšne vrste predmeti, ki te enostavno pritegnejo. Odnos in atmosfera med profesorji in študenti je zelo sproščena in spoštljiva, kar mi je še posebno všeč, saj nikoli nisem imela občutka, da sem na predavanjih samo številka. Všeč mi je tudi to, da nas profesorji spodbujajo k debati, spremljajo naše razmišljanje in podajanje mnenj ter nam s tem pomagajo širiti obzorja.«

Prijavi se na novice in vse pomembne informacije boš prejel/a na mail.

PUSTITE KOMENTAR