Oznaka: absolvent
Odgovori na vprašanja absolventov o štipendijah
Če ste vpisali dodatno leto (pog. absolventa) in prejemate oz. želite prejemati štipendijo, ste se zagotovo že srečali s spodnjimi vprašanji.
Najpogostejša vprašanja o štipendijah
Zbrali smo odgovore na vprašanja študentov o štipendijah - prejemanje, višina, nadaljnje prejemanje, mirovanje, vračanje, ipd.
Absolventski izlet za vsak žep
Mladi radi raziskujete svet, tudi absolventski izlet je idealna priložnost zato.
Zaščita pred vračanjem štipendij
O tem, v katerih primerih štipendijsko razmerje miruje, preneha in kako se lahko izognete vračilu štipendije, če ste ravno pred zaključkom določene izobraževalne stopnje.
Vodič za uspešno pisanje diplome
Dobra diplomska naloga ni nedosegljiv cilj, saj je za pisanje na voljo mnogo časa, vseeno pa mora vsak posameznik najti tudi voljo do pisanja, pri čemer pa rek "Vsak začetek je težak gotovo drži". Ponujamo vam nekaj nasvetov, kako sploh začeti s pisanjem diplome in s katerimi programskimi orodji si lahko pri tem pomagate.
Kdaj je diploma plagiat?
Pisanje diplomskega dela je zagotovo težka preizkušnja ob koncu vašega študija. Veliko posameznikov si delo lajša tako, da se poslužuje nedovoljenega prepisovanja, njihovo diplomsko delo pa tako postane plagiat. Na kaj morate biti pozorni, da tudi vaš zaključni izdelek ne bo sum plagiata, si preberite v nadaljevanju.
Zmotna prepričanja študentov
Današnji svet je vedno bolj fleksibilen in spreminjajoč, prav takšni pa moramo biti tudi ljudje in predvsem bodoči iskalci zaposlitve. Zato za vas razbijamo nekaj stereotipov, ki jih imajo študenti, ko končajo študij in zaradi katerih se sami pogosto omejujejo in posledično ne dobijo službe ali pa se znajdejo v različnih stiskah.
VIDEO: Podaljševanje statusa – fiktivni vpisi
Tako imenovani fiktivni vpisi niso nezakoniti, vseeno pa se na tak način izrablja sistem in so velik problem, saj jemljejo mesta tistim, ki si resnično želijo študirati. Termin se uporablja pogovorno in ni zakonski.
Ustni zagovor diplome
Javni nastop, še vedno za marsikoga najhujša življenjska izkušnja, ki se ji skoraj nihče, sploh pa ne študent, ne more izogniti. Zakaj se tega ljudje tako zelo bojijo? Nedvomno je javno nastopanje področje, ki bi se ga bilo treba natančno lotiti in se znebiti vsega nepotrebnega balasta, vedno pa je dobro poznati tudi kakšen trik, ki nam olajša pot do uspeha.
Kaj vse moram storiti, ko dopolnim 26 let?
V članku se pozanimajte, kolikokrat lahko koristite absolventski staž, zakaj si morate urediti tudi zdravstveno zavarovanje in kako je z delom prek študentskega servisa.